"Enter"a basıp içeriğe geçin

Reformer pilates nedir? ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Reformer pilates nedir? ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Merhabalar bugün sizlerle pilates hakkında konuşacağız.  Birçoğunuz pilatesi televizyonlardan ve internetten biliyorsunuz zaten.  Ancak bugün biraz daha detaya girip bu konunun önemli noktalara değineceğiz ve bizler için ne gibi faydaları olduğunu gözler önüne sereceğiz. Pilates vücudumuzdaki sarkmış kısımları sıkılaştırmaya yarayarak iyi bir görünüme kavuşmamızı sağlayan bir spor dalıdır.

Tabii ki tek katkısı bu değildir.  Bunun yanı sıra sırt ve omuz ağrılarına yapılan egzersizlerle etki ettiği de bilinmektedir.  Kısaca ne tür bir sıkıntınız varsa ona yönelik bir egzersiz programı seçerek kısa yoldan sonuca ulaşabilirsiniz pilates sayesinde tabii ki pilates yapmadan önce bir pilates uzmanına danışmakta ve gerekli olan egzersizleri öğrenmekte fayda var.  Aksi takdirde yanlış bir hareket yaparak süreyi uzatabiliriz.

Bunların yanısıra bir de reformer pilates aleti diye adlandırılan bir alet mevcut.  İsminden de anlaşıldığı üzere bu alet pilates yapmanızı kolaylaştırarak daha kısa sürede daha kesin sonuçlar elde etmenize yardımcı oluyor.  Tabii ki bu aletin kullanımından önce de aletsiz pilates de olduğu gibi bir uzmana danışmak da fayda var.  Reformer pilates aletini spor merkezlerinin pilates salonlarında test edebilirsiniz bunun yanı sıra spor salonlarına gitmekten hoşlanmıyorsanız veya spor salonlarında verecek parayı gereksiz olarak görüyorsanız reformer pilates aletini satın alıp evinizde ömür boyu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Reformer pilates aleti fiyatları

Reformer düz makine ücreti 4000 Türk lirası olan reformer pilates aletini sarı pilates firmasından güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.  Bu sayede ailecek spor yapıp biri bir vücuda kavuşabilir ve ağrılarınızı giderebilirsiniz. Reformer pilates aletinin  mdf ve ahşap olarak veya metal olarak kasa kısmı oluşmaktadır. Fiyatları buna göre değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Aletli reformer pilates ile fit hale gelin

Eğer sizin de vücudumuzda sarkmış bölgeler varsa veya omuz ve sırt ağrıları çekiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey reformer pilates aleti. İnanın ki bu alet derdinize tam anlamıyla derman olacak.  Fiyatı ilk aşamada biraz fazla gelebilir ancak spor salonlarında verilen binlerce lirayı düşününce ömür boyu kullanabileceğiniz bir spor aletine verilen bu para aslında çok da fazla değil.

Sizde biran önce pilates e başlayın ve tün sıkıntılarınızdan kısa bir süre içinde kurtulup rahatınıza bakın.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir